به اطلاع دانشجویان محترم میرساند تجهیزات ذیل با اعتبار حدود ۳ میلیارد ریال برای آزمایشگاه‌های دانشکده خریداری گردیده است. برای استفاده از این تجهیزات در تابستان سال ۹۸، با این آدرس ایمیل (bohlooli@eng.ui.ac.ir) مکاتبه نمایید

۱-مجموعه بورد آموزشی آرم

. نسخه‌های آموزشی (A21 و A22) به منظور آشنایی با انواع واسط‌های ARM .نسخه‌های تحقیقاتی (A23 و A24)قابل استفاده در پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاهی .راه انداز محدوده وسیعی از سنسورهای آنالوگ و دیجیتال .بردی کامل در زمینه اکتساب داده

۲-برد واسطهای دیجیتال نرم افزار متلب

محصول DCM دستگاهی همه جانبه به منظور جمع آوری داده از سنسورهای مختلف و نظارت و کنترل بر طیف وسیعی از عملگرها است. این محصول با پیشتیبانی انواع مختلفی از سنسورهای آنالوگ و دیجیتال، گزینه مناسبی به منظور کاربردهای آزمایشگاهی و نیمه صنعتی به شمار می‌آید. از خصوصیات بارز این دستگاه می‌توان به واسط گرافیکی کاربر پسند آن اشاره کرد که می‌تواند با نرم افزار Matlab ارتباط برقرار کرده و سنسور و عملگرهای مختلف را پایش کند. این نسخه تنها شامل سنسورها می‌باشد.

۳-مجموعه آموزشی سنسور و ابزار دقیق

۴-برد پردازشی و نمونه برداری

کارت ترکیبی ۱ کاناله DAC و ۴ کاناله ADC با نرخ ۱۰۵MHZ و رزولوشن ۱۶bit و FPGA Artix7-XC7A200T به همراه PCIe,LAN.DDR3

۵-سیستم آموزشی CPLD و FPGA

-مجموعه آزمایش‌های آموزشی عمومی-مجموعه آزمایش‌های عمومی و سامانه‌های کنترل فرایند و آموزشی-مجموعه آزمایش‌ها و سامانه‌های کنترل برق و الکترونیک-مجموعه آموزشی الکترونیک-  

۶-بورد پردازشی AVA6S03

این بورد برای انجام کارهای پردازشی با هزینه پایین، در ابعاد کوچک طراحی شده است. تراشه LX150 دارای ۱۸۰ واحد DSP48A1 و ۴٫۸۲M حافظه است. همچنین وجود ADC پرسرعت بر روی برد، نیاز به برد اضافی را برطرف می‌کند و هزینه‌ی تمام شده را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. علاوه بر این به خاطر ابعاد کوچک برد و در دسترس گذاشتن IO های زیاد می‌تواند به عنوان CoreBoard بر روی برد دیگری نصب شود. تمامی قطعات این برد رنج دمایی صنعتی ۴۰- تا ۸۵+ درجه را پوشش می‌دهد.

۷-بورد آموزشیAVA6S-Mini

بورد AVA6SMINI به منظور شروع به کار با FPGA و یا انجام پروژه ه‌ای کوچک با قیمت کم ارائه شده است. این بورد براساس تراشه‌ی XC6SLX9 از خانواده Spartan6 شرکت XILINX است. به منظور عملکرد خوب در سرعت‌های بالا برد به صورت ۴ لایه طراحی شده است و تمامی پایه‌های IO آن در دسترس است . همچنین برد دارای اینترفیس USB به سریال نیز می باشد و کانکتور اسیلاتور اضافی و نیز کلاک خارجی از طریق SMA در نظر گرفته شده است.

۸-بورد پردازشی AVA6S02

این بورد برای انجام کارهای پردازشی با هزینه پایین، در ابعاد کوچک طراحی شده است. تراشه LX45 دارای ۱۸۰ واحد DSP48A1 و ۴٫۸۲M حافظه است. همچنین وجود ADC پرسرعت بر روی برد، نیاز به برد اضافی را برطرف میکند و هزینه ی تمام شده را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد. علاوه بر این به خاطر ابعاد کوچک برد و در دسترس گذاشتن IO های زیاد می‌تواند به عنوان CoreBoard بر روی برد دیگری نصب شود. تمامی قطعات این برد رنج دمایی صنعتی ۴۰- تا ۸۵+ درجه را پوشش میدهد.

۹-برد پردازشی AVA7A06

این بورد برای انجام کارهای پردازشی طراحی شده است. تراشه ۷A200 دارای ۷۴۰ واحد DSP48E1 و ۱۳٫۱۴M حافظه است که در عین هزینه پایین تراشه ای قدرتمند در پیاده سازی الگوریتم های پردازشی است. همچنین وجود ۴ کانال ADC پرسرعت و ۲ کانال DAC بر روی برد، نیاز به برد اضافی را برطرف میکند و هزینه ی تمام شده را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. تمامی قطعات این برد رنج دمایی صنعتی ۴۰- تا ۸۵+ درجه را پوشش می‌دهد.

۱۰-بورد پردازشی AVA7K11

این بورد برای انجام کارهای پردازشی طراحی شده است. FPGA های سری Kintex تراشه هایی قدرتمند در پیاده سازی الگوریتم های پردازشی هستند. همچنین وجود ۴ کانال ADC پرسرعت و ۲ کانال DAC بر روی برد، نیاز به برد اضافی را برطرف میکند و هزینه‌ی تمام شده را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. تمامی قطعات این برد رنج دمایی صنعتی ۴۰- تا ۸۵+ درجه را پوشش می‌دهد.

۱۱-بورد پردازشی AVA7K15

این بورد برای انجام کارهای پردازشی طراحی شده است. FPGA های سری Kintex تراشه‌هایی قدرتمند در پیاده‌سازی الگوریتم‌های پردازشی هستند. همچنین وجود ۴ کانال ADC پرسرعت و ۳ کانال DAC بر روی برد، نیاز به برد اضافی را برطرف می‌کند و هزینه‌ی تمام شده را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌د‌هد. تمامی قطعات این برد رنج دمایی صنعتی ۴۰- تا ۸۵+ درجه را پوشش می‌دهد.  
۰

You may also like

نشست با موضوع کوانتوم: تاثیر کامپیوترهای کوانتومی بر الگوریتم‌های رمزنگاری
نشست با موضوع کوانتوم: مبانی رایانه‌های کوانتومی
نشست با موضوع کوانتوم: منطق کوانتومی

مدیر سایت