فرایند پروژه کارشناسی

مراجعه به اساتید

تعیین استاد راهنما

تعیین استاد راهنمای پروژه پایانی دوره کارشناسی برای دانشجوان، در ترم پنجم انجام خواهد شد(مستقل از اینکه تا ترم 5، چه تعداد واحد گذرانده باشند یا اینکه چه نیمسالی بخواهند درس پروژه را اخذ نمایند)

در اوایل دیماه هر سال، اطلاعیه مبنی بر انتخاب استاد راهنما صادر می شود و دانشجویان محترم، فرم مربوط به تعیین استاد راهنما را از دفتر گروه(سرکار خانم دستجرد) تحویل خواهند گرفت.

در این فرم لیست اساتیدی به همراه تعداد دانشجویانی که خواهند گرفت مشخص شده است. با مراجعه به اساتید و صحبت با آنها، اولویتهای خود برای انتخاب استاد راهنما را در فرم اعلام و تحویل گروه خواهید داد.

نمونه فرم تعیین استاد راهنما
مراجعه به اساتید

تعیین موضوع

تعیین موضوع

دانشجویان در ترم 6 و تابستان و اوایل ترم 7 فرصت دارند که با راهنمایی استاد راهنما موضوعی برای پروژه کارشناسی خود انتخاب کنند
پیشنهاد می‌شود دانشجویان محترم موضوعاتی انتخاب کنند که مربوط به یک مساله واقعی از جامعه، اطرافیان خود باشد و بتوانند مشکلی را حل کنند. همچنین می‌توان موضوعی را انتخاب کنند که بعد از دوره کارشناسی بتوان تجاری نمود و منبع کسب درآمد باشد.

لیست پروژه‌های کارشناسی گروه معماری

قبل از انتخاب موضوع، حتما لیست فوق را مشاهده کنید تا موضوع تکراری برندارید و همچنین بررسی موضوعات فوق، در انتخاب موضوع نیز کمک کننده می‌باشد

😱لطفا در هنگام انتخاب موضوع، به مصوبه زیر نیز توجه داشته باشید:

✍️به منظور سوق دادن دانشجویان سخت افزار برای انجام پروژه های تخصصی، در چهل و چهارمین جلسه شورای گروه مهندسی معماری تصمیم ذیل اتخاذ گردید:

پروژه های کارشناسی از لحاظ خروجی تولید شده به چهار دسته زیر تقسیم می شوند:
◀️ عالی: پروژه هایی که نهایتا منجر به ساخت بورد مدارچاپی می شوند (نمره نهایی از 20 محاسبه می گردد)
◀️ خوب: پروژه هایی که روی بوردهای آماده یا برد بورد انجام می شوند(نمره نهایی از 19/75 محاسبه می گردد)
◀️ متوسط: پروژه هایی که روی کامپیوتر پیاده سازی و شبیه سازی می شوند(نمره نهایی از 19 محاسبه می گردد)
◀️ ضعیف: پروژه هایی که برای پیاده سازی آنها از ابزار آماده استفاده شده یا صرفا تحقیقاتی هستند(نمره نهایی از 17 محاسبه می گردد)

تعیین موضوع

دفتر گروه

تصویب موضوع پروژه کارشناسی

✍️ در نیمسالی که دانشجو درس پروژه را اخذ می‌نماید می‌بایست طبق برنامه زمانبندی که اطلاع رسانی می شود، فرم تصویب پروژه را تکمیل و پس از امضای آن توسط استاد راهنما، آن را به دفتر گروه تحویل نماید و یک هفته بعد، نتیجه بررسی آن در گروه را از دفتر گروه استعلام نماید. تا در صورت نیاز به اصلاحات، اصلاحات لازم را انجام دهد .

🔗 دانلود فرم خام تصویب پروژه

✍️ پیشنهادیه حتما باید به صورت تایپ شده باشد، دو نمونه فرم تصویب پروژه، در ادامه ارسال خواهد شد.(پیشنهاد می شود یکی از همین فرمهای ارسال شده را ویرایش و اطلاعات و موضوع خود را وارد نمایید)

🔗 نمونه فرم تکمیل شده1 🔗 نمونه فرم تکمیل شده2

در بخش 1 از فرم، “- اهداف پروژه …..” حتما یک تصویر برای نمایش اجزاء پروژه قرار دهید.(به نمونه فرمهای پروپزال پر شده دقت کنید) در بخش 6 از فرم ” پروژه شما جزء کدام دسته قرار می‌گیرد ” حتما یکی از گزینه ها را باید انتخاب کرده باشید

دفتر گروه

ثبت در سامانه گلستان

مراجعه به سامانه گلستان و ثبت درخواست در پیشخوان خدمت

✍️ فرایند انتخاب واحد درس پروژه کارشناسی در سامانه گلستان در زمان انتخاب واحد اتفاق نمیفتد و باید از طریق پیشخوان خدمت گلستان اقدام به این کار نمود، راهنمای انتخاب درس پروژه در سامانه گلستان در لینک زیر قابل مشاهده است

🔗 راهنمای اخذ درس پروژه در گلستان

معمولا یک ماه بعد از شروع نیمسال به دانشجو مهلت داده می‌شود که از طریق سامانه گلستان درخواست را ثبت نماید(به غیر از نیمسال تابستان).
ثبت در سامانه گلستان

تحویل به استاد راهنما

تحویل گزارش‌های پیشرفت

بعد از تصویب موضوع پروژه، دانشجو می‌بایست در سه مرحله(سه ماه یک بار) گزارشی از پیشرفت کار را به اطلاع استاد راهنما برساند و تاییدیه لازم را اخذ نماید

🔗 دانلود فرم گزارش پیشرفت
تحویل به استاد راهنما

دفتر گروه

تهیه گزارش پایانی

دانشجو می‌بایستی گزارش پروژه پایانی را در قالب زیر تکمیل و به همراه فرم گزارش پیشرفت تحویل دفتر گروه نماید تا داور تعیین و طبق زمانبندی اعلام شده توسط گروه ، از پروژه خود دفاع نماید

✍️ قالب گزارش پروژه

در قالب فوق، در مورد فصل بندی‌ها و اصول نگارش مطالبی ذکر شده است که برای نگارش مفید است

زمانبندی تحویل گزارش به دفتر گروه به شرح ذیل می‌باشد:

◀️ دانشجویانی که درس پروژه را در نیمسال مهر اخذ نموده‌اند: 15 بهمن یا 15 خرداد

◀️ دانشجویانی که درس پروژه را در نیمسال بهمن اخذ نموده‌اند: 15 خرداد یا اول شهریور

دفتر گروه

دانشکده

دفاع از پروژه

به هر دانشجو 15 دقیقه فرصت برای ارائه (پاورپوینت)زمان داده خواهد شد و بعد از آن اجرای عملی پروژه و پرسش وپاسخ به مدت 15 دقیقه خواهد بود.

🔗 دانلود نمونه تمپلیت پاورپوینت برای ارائه 1
🔗 دانلود نمونه تمپلیت پاورپوینت برای ارائه 2

بارم نمره:

◀️ 10نمره کیفیت پروژه و نحوه انجام آن طبق پروپزال

◀️ 5نمره کیفیت گزارش

◀️ 5نمره کیفیت دفاع و پاسخگویی

دانشکده